CONTABIL ȘEF – București, sector 3

  • Locație:
  • Salariu:
    negociabil
  • Program:
    Full-Time
  • Adăugat:
    3 luni în urmă
  • Categorie:
    Financiar
  • Termen limită:
    9 februarie 2025

Firmă de vending cu specific în coffee selection angajează persoană în funcția de Contabil Șef.

Responsabilități principale:

  • Organizarea, îndrumarea și responsabilitatea pentru desfășurarea eficientă a activității contabile conform dispozițiilor legale în vigoare.
  • Asigurarea și gestionarea eficientă a integrității întregului patrimoniu al societății conform normelor și reglementărilor interne și legale.
  • Coordonarea și supervizarea contabilității operațiilor financiare și de capital, inclusiv evidența imobilizărilor, stocurilor, cheltuielilor și veniturilor conform legislației în vigoare.
  • Respectarea principiilor contabile și de evaluare a patrimoniului.
  • Consemnarea corectă și la timp a oricărei operațiuni care afectează patrimoniul societății și înregistrarea sistematică a documentelor contabile conform legii.
  • Supravegherea reconcilierii și închiderii conturilor, elaborarea balanței de verificare și analiza financiar-contabilă.
  • Consultarea entităților funcționale și a conducerii societății în problemele de competență contabilă.
  • Asigurarea calității lucrărilor efectuate și a respectării reglementărilor legale în vigoare în domeniul financiar-contabil.
  • Pregătirea profesională și perfecționarea cunoștințelor personalului din subordine.
  • Îndeplinirea altor sarcini prevăzute de legea contabilității și alte reglementări legale în domeniul economic și financiar-contabil.

Competențe:

  • Minim 8 ani experiență în conducerea departamentului contabil
  • Absolvent al unei facultăți cu profil economic
  • Experiență în contabilitate, calificare în expertiză contabilă
  • Cunoștințe operare PC (Microsoft Office)
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat

Aptitudini:

  • Comunicare și crearea de conexiuni interpersonale
  • Persoană prezentabilă și de încredere
  • Spirit de competiție și dorința de a reuși
  • Organizarea eficientă a informațiilor si prioritizarea corectă a activităților