Social Media Manager

  • Locație:
  • Salariu:
    negociabil
  • Program:
    Full-Time
  • Adăugat:
    1 an în urmă
  • Categorie:
    Social Media
  • Termen limită:
    2 aprilie 2023

Căutăm Social Media Manager pentru companie de Video și Marketing

Descriere responsabilități:

  • Identifică publicul țintă;
  • Realizează un plan de creștere a afacerii prin social media care cuprinde obiective realiste și acționabile;
  • Stabilește strategii specifice prin care obiectivele pot fi atinse;
  • Creează conținut relevant care aduce valoare clienților;
  • Participă cu propuneri și feedback la realizarea videourilor;
  • Pune la punct un calendar editorial pentru postarea conținutului;
  • Stabilește și menține un mod de comunicare (ton of voice) similar pe toate rețelele de socializare;
  • Pregătește postările pe TikTok, Instagram pentru clienți;
  • Testează diverse strategii;
  • Urmărește evoluția campaniilor și analizează rezultatele acestora;
  • Adaptează conținutul în funcție de ceea ce funcționează;
  • Monitorizează reputația brandului;
  • Comunică cu persoanele care au întrebări sau lasă comentarii;
  • Cunoaște cele mai noi tendințe din social media.

Cerințe:

  • Engleză- nivel avansat;
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de social media;
  • Experiență pe un post similar.

Ofertă:

  • Pachet salarial avantajos;-
  • Mediu de lucru plăcut.
This job has expired.