Contabil Junior

  • Locație:
  • Salariu:
    negociabil
  • Program:
    Full-Time
  • Adăugat:
    1 an în urmă
  • Categorie:
    Financiar
  • Termen limită:
    3 aprilie 2023

Căutăm Contabil Junior

Descriere responsabilități:

  • Verifică și prelucrează zilnic documentele contabile (ex. facturi furnizori, chitanțe, registru de casă);
  • Verifică corectitudinea si legalitatea întocmirii documentelor fiscale cu care lucrează;
  • Întocmirea NIR pentru mărfuri;
  • Înregistrarea deconturilor și avansurilor de trezorerie;
  • Urmărirea și monitorizarea fluxului de comenzi;
  • Identificarea și soluționarea problemelor apărute;
  • Menținerea relațiilor cu clienții/furnizorii;
  • Documentarea cu privire la reglementările în domeniul specific de activitate;
  • Participă la inventarierea patrimoniului societății și la arhivarea documentelor societății.

Cerințe:

  • Studii în contabilitate, financiar sau un domeniu similar;
  • Minim 2 ani experiență în domeniu;
  • Aplică și respectă prevederile legislative;
  • Cunoștințe în domeniul financiar-contabil;
  • Operare software contabilitate;
  • Cunoștințe de operare pachet (Excel, Word);
  • Capacitate de gestionarea a unui volum de informații detaliate;
  • Abilitate de comunicare, organizare în echipă.

Ofertă:

  • Pachet salarial avantajos;
  • Mediu de lucru plăcut;
  • Posibilitate de creștere într-un mediu profesional.

This job has expired.