Coordonator de programe

  • Locație:
  • Salariu:
    negociabil
  • Adăugat:
    3 ani în urmă
  • Categorie:
  • Termen limită:
    29 ianuarie 2022

Asociație acreditată de Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale caută Asistent de programe

Descriere Responsabilități:

  • Coordonarea si implementarea programelor si proiectelor pentru Asociație;
  • Participarea în procesul de recrutare, selecție și îndrumare al voluntarilor;
  • Identificarea de noi surse de creștere a bazei de date a voluntarilor și beneficiarilor;
  • Menținerea constanta a legăturii cu echipele locale prin sprijin și suport în derularea activităților, campaniilor;
  • Stabilirea de contacte/parteneriate cu autoritățile publice, parteneri privați, ONG-uri și mass-media;
  • Implicarea în cadrul evenimentelor și campaniilor de strângere fonduri;
  • Raportare privind activitățile/evenimentele desfășurate.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate, de preferinta in domeniile management, marketing, sociologie, asistenta sociala;
  • Experiență în coordonare;
  • Experiență în voluntariat, în sectorul ONG – nu este obligatorie dar constituie un plus
  • Nivelul avansat de cunoaștere a limbii engleze sau/și franceze;
  • Cunostinte operare PC (MS Word, Excel, Power point,etc.), navigare internet, rețele socialmedia
  • Permis auto categoria B si disponibilitatea de a conduce;
  • Disponibilitate de deplasare și lucru (deplasări aprox. 25-30% din timp);
  • Interacțiune și comunicare excelentă;
  • Managementul timpului, multitasking;
  • Lucrul independent și în echipă;
  • Capacitate de comunicare și lucru cu oamenii.

Ofertă (bonusuri, beneficii):

        • Mediu de lucru plăcut, echipă tânără și dinamică, posibilitate de promovare;
        • Participare la traininguri și conferințe de profil in tara si străinătate;
        • Oportunitate de dezvoltare profesională;
        • Laptop, telefon mobil;
        • Salariu atractiv.
This job has expired.