Contabil (Economist)

  • Locație:
  • Salariu:
    negociabil
  • Adăugat:
    4 ani în urmă
  • Categorie:
    Financiar
  • Termen limită:
    2 octombrie 2021

Dacă îți dorești să ai parte de dezvoltare profesionala în domeniul financiar, te invităm să afli detalii despre acest job mai jos:

Descriere Responsabilități:

  • Raspunde de efectuarea la timp a tuturor operatiilor financiare;
  • Verifica operatiunile economico-financiare ale societatii
  • Inchiderea lunara a TVA -ului si a conturilor de cheltuieli si venituri;
  • Intocmirea decontului de TVA, a declaratiilor lunare
  • Intocmeste facturi, registru de casa, inregistreaza avansurile pentru decontare;
  • Monitorizeaza relatiile cu organele de control ale statului;
  • Tine evidenta platilor catre furnizori;
  • Intocmeste raportarile solicitate de conducerea societatii;
  • Efectueaza bilantul semestrial, anual;
  • Raspunde de calcularea si achitarea la termen a tuturor obligatiilor fiscal (taxe si impozite);
  • Efectueaza verificarea actelor din dosarul de personal.

Cerințe:

  • Cunoștințe de operare calculator (pachetul MS Office);
  • Excelente abilități de organizare și atentie la detalii;
  • Experiența în domeniul financiar – contabilitate

Ofertă (bonusuri, beneficii):

  • Mediu de lucru plăcut, echipă tânără și dinamică, posibilitate de promovare;
  • Posibilitate de creștere și formare profesională;
  • Salariu avantajos.
This job has expired.